Wymiana opon

29 września 2021

Kiedy wymiana opon?

Wymiana opon na zimowe powinna nastąpić, gdy temperatura spada poniżej 8°C.
W sezonie zimowym zmienia się dynamika reakcji na warunki atmosferyczne i nie warto czekać do pierwszego śniegu i mrozu. Nie zastanawiamy się więc zbyt długo, kiedy wymieniać opony na zimowe i nie dajemy się zaskoczyć warunkom na drodze. Jeśli kupiłeś nowy pojazd i doszedłeś do momentu, w którym musisz wymienić opony, istnieje na to kilka sposobów. Najłatwiejszym jest odczytanie dokładnego rozmiaru i marki opony, która była zamontowana w pojeździe, gdy był nowy. Możesz rozważyć zakup opony lepszej jakości takiej, która poprawi prowadzenie na suchej i / lub mokrej nawierzchni. Wybór odpowiedniej opony wiąże się z wieloma względami.  Aby jednak wymiana opon była mniej przerażająca, rozważając zakup pamiętaj o prostych wskazówkach.

Poznaj swoje oczekiwania i zastanów się nad stylem jazdy.
Ta kwestia jest ważna dla ogólnej przyjemności z jazdy, a nasi serwisanci  pomogą ci określić, jakiego typu opony potrzebujesz. Upewnij się, że  dokładnie się komunikujecie względem wymagań, co do stylu jazdy i zaleceń producenta pojazdu.

Pytaj…

Żywotność bieżnika: wysokość bieżnika nowej opony waha się pomiędzy 8 a 10 mm. Minimalna dopuszczalna głębokość bieżnika, na której można bezpiecznie jeździć opony letniej to 3 mm, a minimalny bieżnik opony zimowej to 4,5 mm. Poniżej tych wartości opony tracą swoje właściwości trakcyjne i nie gwarantują już bezpieczeństwa.

Indeks prędkości i nośności opon: informuje o maksymalnej prędkości pojazdu, z jaką może się bezpiecznie poruszać. Oznaczony jest najczęściej pojedynczą literą do której przypisana jest wartość prędkości. Opony na mokrą nawierzchnię: w ogumieniu na deszcz stosuje się kierunkową rzeźbę bieżnika lub asymetryczną z elementami kierunkowymi. Szerokie rowki efektywnie usuwają wodę spod kół, a samochód nie traci kontaktu z drogą.

Profil:  Niskoprofilowa opona, taka jak seria 50 lub 40, wygląda świetnie, ale może być twarda na nierównościach lub dziurach w porównaniu z oponami 55 lub 60. Opona o niższym profilu  naraża felgę na uszkodzenia. Opony o niższym profilu mają również sztywniejsze ściany boczne, co poprawia prowadzenie, ale zwiększa twardość  jazdy. Chodzi o uzyskanie kompromisu pomiędzy jakością prowadzenia, a amortyzacją.

Poziom hałasu: Niektóre wzory bieżników są głośniejsze niż inne i różnią się znacznie w zależności od marki opon i konstrukcji bieżnika. Jeśli większość Twojej jazdy odbywa się po ulicach miast o niższej prędkości, nie będzie to miało większego znaczenia. Ale jeśli chodzi o jazdę po autostradzie, warto rozważyć opcję zakupu opon o niższym wskaźniku głośności.

Wymiana opon?, Tak –  “Opony to jedyne ogniwo łączące pojazd z nawierzchnią drogi.”

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Wymiana opon to konieczna czynność poprzedzająca okres zimowy. Opona zimowa posiada zupełnie inną mieszankę gumy niż tradycyjna. Wyróżnia się znacznie większą elastycznością w niskich temperaturach, co daje nam możliwość zachowania lepszej przyczepności. Należy unikać decydowania się na opony całoroczne, ponieważ nie są one tak bezpieczne jak zimowe. Pamiętajmy również, że wymiana opon jest konieczna w przypadku ich zużycia lub uszkodzenia. Nasz serwis opon specjalizuje się w różnorodnych usługach, w tym również związanych z ogumieniem i kołami pojazdów. Zapewniamy współpracę na najwyższym poziomie i pełną satysfakcję z skorzystania z naszych usług. Wymiana opon w naszej firmie gwarantuje prawidłowy montaż koła oraz jego precyzyjne wyważenie. Korzystamy ze sprzętów wysokiej jakości najnowszych generacji. Przygotowujemy wszystkie środki transportu do bezpiecznej, komfortowej jazdy. Stale wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dostępne u nas opony są przechowywane w odpowiednich, bezpiecznych warunkach.

Technologie opon

Nowa technologia opon jest na najwyższym światowym poziomie i wciąż się poprawia. W rzeczywistości to naprawdę niesamowite, że podczas gdy kiepskie opony mogą zaszkodzić super bolidom, świetne opony mogą zdziałać cuda w przypadku mniej niż fantastycznego samochodu, dlatego tak ważna jest wymiana opon dostosowanych do sezonu i stylu jazdy.  Innymi słowy, istnieją przypadki, w których technologia opon wykracza poza wiele samochodów na drogach.

Jednak przestrzegamy przed okazjami zakupowymi. Pamiętajcie, że liczy się bezpieczeństwo, które jest bezcenne. Dlatego podczas każdej wymiany opon, skrupulatnie sprawdzamy stan ich jakości, a w naszym magazynie zachowujemy wszelkie potrzebne warunki do prawidłowego przechowywania opon.

Wulkanizacja CEL – Serwis, wymiana i przechowalnia opon
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 7:00 – 21:00
Sobota 8:00 – 15:00

Kom: 666 080 217
Telefon: 61 670 40 93
Poznań – Dopiewo – Dąbrówka
Ul. Polna 3 Dąbrówka (Trasa S11, węzeł Dąbrówka)
62-070 Dopiewo (2o km od Poznania)

Jak dojadę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *