Ozonowanie klimatyzacji sposobem na koronawirusa?

23 marca 2020

Ozonowanie klimatyzacji sposobem na koronawirusa?

Walcząc z koronawirusem sięgamy do różnych metod. Przede wszystkim staramy się nie zarażać, poprzez ograniczanie kontaktu z innymi osobami. Co jednak,  jeśli musimy korzystać z samochodu? czy da się skutecznie zadbać o jego dezynfekcje?

Na tak postawione powyżej pytanie, postaramy się odpowiedzieć. Najpierw przypomnijmy sobie czym jest ozonowanie klimatyzacji. Jak ono przebiega a przede wszystkim na jaki organizmy działa ono skutecznie?

Ozonowanie klimatyzacji samochodowej – czym ono jest?

Ozonowanie klimatyzacji to proces, który zabija bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, czyli wszelkie mikroorganizmy. Celem ozonowania klimatyzacji jest pozbycie się wszelkich mikroorganizmów z kabiny samochodu oraz całego układu wentylacji. W ten sposób możemy pozbyć się przykrego zapachu oraz znacznie ograniczyć działanie w.w mikroorganizmów.

Efekty ozonowania klimatyzacji samochodu?

  • zwalczanie drobnoustrojów i alergenów, sterylizuje pomieszczenia (nie tylko powietrze, ale i przedmioty w nim się znajdujące);
  • usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
  • oczyszczanie elementów instalacji wentylacji i klimatyzacji (kanały wentylacyjne i trudno dostępne miejsca)

Czym jest ozon? Co powinniśmy o nim wiedzieć?

Dzięki postaci gazowej ozon dociera we wszystkie zakamarki wnętrza samochodu, a praca układu wentylacji powoduje, że przejdzie przez wszystkie jej kanały. Ozon jest bardzo silnym utleniaczem a przy tym związkiem nietrwałym. Użycie odpowiedniej dawki powoduje całkowity rozkład komórki bakteryjnej. Dzięki tym właściwościom pozwala on wyeliminować z powietrza mikroorganizmy szkodliwe dla zdrowia ludzi, w szczególności dzieci i alergików.

O właściwościach ozonu można pisać wiele, jednak dla ozonowania klimatyzacji w samochodzie, najważniejszy jest fakt, że ozon w postaci gazowej dociera do wszystkich zakamarków kabiny samochodu jak i wszystkich miejsc. wentylacji pojazdu.

Jak wygląda ozonowanie klimatyzacji?

Umieszczamy ozonator na siedzeniu pasażera lub podłodze przy siedzeniu pasażera. Uruchamiamy silnik, włączamy wentylator na maksymalne obroty, dla zwiększenia żywotności ozonu (należy pamietać, że ozon szybko traci właściwości w wysokich temperaturach) maksymalnie obniżamy temperaturę. Włączamy obieg wewnętrzny, proces ozonowania klimatyzacji trwa ok 1 godziny czasu, w zamkniętym samochodzie.

Czy ozonowanie usuwa koronawirusa Covid-19?

Samo ozonowanie ma głównie wpływ na bakterie, wirusy to cząstki funkcjonujące na pograniczu żywych organizmów i związków chemicznych. Posiadają zdolność do tworzenia struktur krystalicznych co jest charakterystyczne dla materii nieożywionej, a z drugiej strony są w stanie się namnażać i roznosić choroby, w tym również infekcje górnych dróg oddechowych.

Dlatego trudno jednoznacznie określić wpływ ozonowania na Covid-19 – właściwości tego koronawirusa nie są do końca znane. Pewne jest jednak, że dbanie o czystość układu klimatyzacji jest podstawą w dążeniu do uzyskania gwarancji “czystości” klimatyzacji.

Jak My usuwamy koronawirusa Covid-19 z samochodu?

Przede wszystkim dezynfekujemy kabinę samochodu specjalnym płynem – zwracając szczególną uwagę na klamki, kierownicę, siedzenia, schowki. Dodając do tego procesu ozonowanie klimatyzacji, przyczyniamy się do likwidacji wszelkich wirusów w samochodzie.

Jakie są koszty ozonowania klimatyzacji?

– Pakiet I – ozonowanie z wymianą filtra kabiny – od 99 zł
– Pakiet II – ozonowanie z wymianą filtra kabiny + czyszczenie auta wewnątrz – od 199 zł.
Szczegóły +48 666 080 217

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *