Co mówi nam sprzedaż opon?

5 lutego 2018

Sprzedaż opon w Polsce

Sprzedaż opon w Polsce ma się coraz lepiej, widoczny wzrost ich sprzedaży to niezła część tortu w branży motoryzacyjnej. Co kryje się za takimi statystykami? czy tylko wzrost ilości aut na polskich drogach? Czy może decydują tutaj inne czynniki?Gdyby tylko wzrost ilości aut decydował o zwiększaniu sprzedaży opon, nie mielibyśmy tak znaczących wzrostów sprzedaży. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w 2018 roku producenci i importerzy opon w Polsce odnotowali wzrost sprzedaży w segmencie samochodów ciężarowych niemal o jedną czwartą – 22%. Wzrósł także wolumen sprzedanych opon do samochodów SUV (+12%) i rolniczych (+3%). Utrzymuje się trend wzrostowy dla opon całorocznych, których dynamika sprzedaży wyniosła aż 49%.

Większa sprzedaż opon w Polsce to także wzrost świadomości bezpieczeństwa

Oznacza to przede wszystkim znaczący wzrost świadomości bezpieczeństwa wśród kierowców jak i właścicieli firm transportowych. Opony przez lata niedoceniane ze względu na ich wpływ na bezpieczeństwo w końcu doczekały się swoich czasów – i słusznie. Bo czy zdajemy sobie sprawę z takich faktów, że na pokonanie oporu toczenia opon w transporcie przypada prawie 30% paliwa. Zastosowanie opon markowych o obniżonych oporach toczenia pozwala na oszczędność ponad 2 litrów paliwa na 100 km, czyli średnio niemal 5000 litrów paliwa rocznie.

Opony to jeden z ważniejszych elementów każdego samochodu. Wpływają nie tylko na komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo. Kiedy są złej jakości, samochód nie ma zapewnionej odpowiedniej przyczepności do podłoża. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom tych klientów, którym zależy na bezpiecznej jeździe, proponujemy sprzedaż opon najwyższej jakości.

Oferujemy opony renomowanych marek, które zyskały popularność na całym świecie. W naszej bogatej ofercie coś dla siebie i swojego auta znajdą klienci stawiający zarówno na opony z najwyższej półki, jeśli chodzi o cenę, jak i ci, którzy chcą nieco zaoszczędzić. Nie sprzedajemy opon zleżałych, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych klientów. Jesteśmy odpowiedzialni.

Nasi pracownicy chętnie doradzą, jeśli pojawia się jakikolwiek problem z wyborem opon do swojego samochodu. Wiemy, że nie każdy musi się na wszystkim znać. Wystarczy zadać pytanie, a my wyczerpująco na nie odpowiemy.

Opony w naszej ofercie to szeroki wybór modeli do różnych samochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *