Najlepszy czas na zakup opon letnich

17 marca 2023

Czy końcówka zimy to najlepszy czas na zakup opon letnich?

Najczęściej przypominamy sobie o oponach w momencie, kiedy temperatura powietrza osiąga ok. 10 stopni celsjusza. W natłoku codziennych spraw, nie pamiętamy o tym, że opony w zakupie są dostępne przez cały rok.

Przypatrując się popularności wyszukiwań fraz związanych z zakupem opon w internecie można wyciągnąć kilka wniosków. Połowa z nich przypada na okres 1 marca do 30 kwietnia, zaledwie 13% wyszukiwań następuje tuż przed wskazanym terminem, zaś 36% przypada na termin poza 30 kwietnia.

Czy powinniśmy kupować opony z początkiem roku?

Pomimo, że ceny z początkiem stycznia są niższe, to dostępność samych opon nie jest najwyższa, a więc nie zawsze dostaniemy te opony, na których nam zależy.

Ponadto do wiosennej wymiany opon mamy ok 3 miesięcy, a 4 nowe opony należy gdzieś przechowywać. Nie zawsze posiadamy miejsce w garażu czy piwnicy. Naszym zdaniem warto się wstrzymać, tym bardziej, że ostatecznie różnica w cenie nie jest kolosalna.

Kiedy kupić nowe opony letnie?

Wg. nas najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie nowych opon, nie jest cena i czas, ale bezpieczeństwo.

Niezależnie od wszelkich analiz, przede wszystkim należy sprawdzić kilka rzeczy podczas serwisowania pojazdu lub przed planowaną wymianą i przechowywaniem opon.

  • stan bieżnika używanych opon
  • rok produkcji opon
  • sposób przechowywania danych opon
  • jakość materiału
  • planowany przebieg na najbliższe miesiące

Posiadając powyższe informacje, konsultując je z mechanikiem, wulkanizatorem, możemy określić czy taki zakup jest konieczny.

Podczas tzw. wysokiego sezonu dostępność opon jest największa, mamy możliwość wyboru marki, ceny, jakości – jest to czas, który oferuje nam wyższe opcje wyboru w zamian za wyższą cenę.

Jak zakupić opony w dobrej cenie w wysokim sezonie?

Z pozoru wydaje się to trudne. Można poczekać na promocje, które zazwyczaj są związane z końcówką magazynową, a więc trudniej o odpowiedni rozmiar opony. Znaleźliśmy jednak na to inny sposób.

Naszym klientom oferujemy wynegocjowane ceny z dostawcami za opony. Dodatkowo, by obniżyć ostateczny koszt zakupu, oferujemy wymianę opon za 1 zł. Oznacza, to, że na komplecie opon możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do ponad stu złotych.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Jednak przestrzegamy przed okazjami zakupowymi. Pamiętajcie, że liczy się bezpieczeństwo, które jest bezcenne. Dlatego podczas każdej wymiany opon, skrupulatnie sprawdzamy stan ich jakości, a w naszym magazynie zachowujemy wszelkie potrzebne warunki do prawidłowego przechowywania opon.

Wulkanizacja CEL – Serwis, wymiana i przechowalnia opon
Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek 7:00 – 21:00
Sobota 8:00 – 15:00

Kom: 666 080 217
Telefon: 61 670 40 93
Poznań – Dopiewo – Dąbrówka
Ul. Polna 3 Dąbrówka (Trasa S11, węzeł Dąbrówka)
62-070 Dopiewo (2o km od Poznania)

Jak dojadę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *